Kontakt

Lisainformatsioon

Solargo OÜ

KMKR: EE102262283

KKK

Mõned levinud küsimused ja vastused seoses päikesepaneelidega

Need on mõned levinud küsimused seoses päikesepaneelidega. Kui sul on rohkem küsimusi või vajad lisainfot, võta julgelt ühendust päikeseenergia ekspertidega.

Päikesepaneelid ehk päikesemoodulid on seadmed, mis muundavad päikesevalguse otse elektrienergiaks. Need koosnevad fotogalvaanilistest rakkudest, mis neelavad päikeseenergiat ja muudavad selle elektrivooluks.

Päikesepaneelide fotogalvaanilised rakud genereerivad elektrit päikesevalguse mõjul. Valgus lööb rakke, vallandades elektronide liikumise, mis tekitab elektrivoolu. See elekter kogutakse ja saab kasutada kodumajapidamiste või ettevõtete elektriseadmete toitmiseks.

Päikesepaneelide tõhusus sõltub tehnoloogiast ja tootjast. Tänapäeval on monokristallilised paneelid tavaliselt kõige tõhusamad, ulatudes tavaliselt 15-22% energiatõhususeni. Polükristallilised paneelid on veidi madalama tõhususega, kuid tavaliselt taskukohasemad.

Kvaliteetsed päikesepaneelid on tavaliselt mõeldud kestma vähemalt 25 aastat või kauem. Paljud tootjad pakuvad 25-aastast jõudlusegarantiid, mis tagab, et paneelid toodavad vähemalt teatud osa algsest võimsusest kogu nende eluea jooksul.

Päikesepaneelide suurus võib varieeruda. Tavaliselt määratakse suurus vattides (W) või kilovattides (kW). Paneelide füüsiline suurus võib sõltuda tootja ja tehnoloogiast ning võib ulatuda väheseist sentimeetritest kuni meetriteni.

Üldiselt vajavad päikesepaneelid minimaalset hooldust. Neil puudub liikuvaid osi ning nende pind puhastub vihma abil. Siiski on soovitatav perioodiliselt kontrollida, et paneelid oleksid puhtad ja kahjustusteta.

Päikesepaneelide paigaldamiseks on soovitatav pöörduda päikeseenergia spetsialisti või paigaldaja poole. Nad saavad hinnata sinu kodu või ettevõtte sobivust päikesepaneelide jaoks ning tagada nende ohutu ja efektiivse paigaldamise.