Meie poolt pakutavad tooted

Päikesepaneelid

Päikesepaneelid, mida nimetatakse ka päikesemooduliteks, on seadmed, mis muudavad päikesevalguse otse elektriks. Need on valmistatud päikeseenergiat neelavatest fotogalvaanilistest rakkudest, mis tavaliselt koosnevad ränist. Päikesepaneelid on paigutatud katused, maapinnale või muudele päikesele hästi avatud aladele, et neist kogutud päikeseenergiat saaks kasutada elektri tootmiseks.

Inverterid

Päikesepaneelid toodavad alalisvoolu (DC), kuid paljud kodused elektriseadmed vajavad vahelduvvoolu (AC). Inverterid on seadmed, mis muudavad päikesepaneelidelt saadud alalisvoolu vahelduvvooluks, et seda saaks kasutada koduste elektriseadmete ja võrkudega ühendatud seadmetega.

Akupangad

Akupangad on energiasalvestusseadmed, mis võimaldavad päikeseenergiat salvestada siis, kui päikesepaneelidelt toodetud energia ületab koduses tarbimises vajamineva energia koguse. Need akud koguvad ja säilitavad ülejäävat energiat, mida saab hiljem kasutada päikesepaneelide vähese tootmise või öösel, kui päike ei paista.

Autolaadijad

Autolaadijad on seadmed, mis võimaldavad laadida elektriautosid päikesepaneelide kaudu toodetud energiaga. Päikeseenergiat kasutades on võimalik vähendada elektriauto laadimiseks kasutatava tavalise elektrienergia tarbimist ja vähendada sellega seotud kulusid ja keskkonnamõju.

Paigaldussüsteemid

Päikesepaneelide paigaldussüsteemid on struktuurid, mis hoiavad päikesepaneele kindlalt kinnitatuna. Need süsteemid on projekteeritud vastu pidama tuule, vihma, lume ja muude ilmastikuoludega. Paigaldussüsteemid võivad olla kohandatavad vastavalt erinevatele katusetüüpidele ja maapinnale.

Tark Juhtimine

Tark Juhtimine on loodud eesmärgiga päikeseelektrijaamadel lõigata kasu elektribörsi pidevast hinnakõikumisest ja ka võrgutasudest. Eestis on elektriturg täielikult avatud alates 2013 aastast. Börsil olev elektrihind sõltub nõudlusest ja pakkumisest. Seega järjestikustel tundidel pole haruldane, kui elektrihinna tõusud või langused on kümnekordsed. Kuna järgneva päeva hinnad fikseeritakse päev varem on meil alati eelseisvast ülevaade. Seega kui hind on börsil kõrge, kasutad automaatselt akupanka ja kui hind on madal, siis laed akupanka.

Päikesepaneelide süsteemid on tavaliselt kokku pandud, kombineerides päikesepaneele, invertereid, akupanku (valikuline) ja paigaldussüsteeme. See võimaldab koduomanikel, ettevõtetel või organisatsioonidel kasutada taastuvenergiat, vähendada energiatarbimist ja vähendada süsinikuheitmeid. Päikesepaneelide süsteemid on muutunud üha populaarsemaks keskkonnateadliku elustiili ja säästlikkuse pooldajate seas.

KKK

Mõned levinud küsimused ja vastused seoses päikesepaneelidega

Need on mõned levinud küsimused seoses päikesepaneelidega. Kui sul on rohkem küsimusi või vajad lisainfot, võta julgelt ühendust päikeseenergia ekspertidega.

Päikesepaneelid ehk päikesemoodulid on seadmed, mis muundavad päikesevalguse otse elektrienergiaks. Need koosnevad fotogalvaanilistest rakkudest, mis neelavad päikeseenergiat ja muudavad selle elektrivooluks.

Päikesepaneelide fotogalvaanilised rakud genereerivad elektrit päikesevalguse mõjul. Valgus lööb rakke, vallandades elektronide liikumise, mis tekitab elektrivoolu. See elekter kogutakse ja saab kasutada kodumajapidamiste või ettevõtete elektriseadmete toitmiseks.

Päikesepaneelide tõhusus sõltub tehnoloogiast ja tootjast. Tänapäeval on monokristallilised paneelid tavaliselt kõige tõhusamad, ulatudes tavaliselt 15-22% energiatõhususeni. Polükristallilised paneelid on veidi madalama tõhususega, kuid tavaliselt taskukohasemad.

Kvaliteetsed päikesepaneelid on tavaliselt mõeldud kestma vähemalt 25 aastat või kauem. Paljud tootjad pakuvad 25-aastast jõudlusegarantiid, mis tagab, et paneelid toodavad vähemalt teatud osa algsest võimsusest kogu nende eluea jooksul.

Päikesepaneelide suurus võib varieeruda. Tavaliselt määratakse suurus vattides (W) või kilovattides (kW). Paneelide füüsiline suurus võib sõltuda tootja ja tehnoloogiast ning võib ulatuda väheseist sentimeetritest kuni meetriteni.

Üldiselt vajavad päikesepaneelid minimaalset hooldust. Neil puudub liikuvaid osi ning nende pind puhastub vihma abil. Siiski on soovitatav perioodiliselt kontrollida, et paneelid oleksid puhtad ja kahjustusteta.

Päikesepaneelide paigaldamiseks on soovitatav pöörduda päikeseenergia spetsialisti või paigaldaja poole. Nad saavad hinnata sinu kodu või ettevõtte sobivust päikesepaneelide jaoks ning tagada nende ohutu ja efektiivse paigaldamise.