Tark Juhtimine

Tark Juhtimine

Tark Juhtimine on loodud eesmärgiga päikeseelektrijaamadel lõigata kasu elektribörsi pidevast hinnakõikumisest ja ka võrgutasudest. Eestis on elektriturg täielikult avatud alates 2013 aastast. Börsil olev elektrihind sõltub nõudlusest ja pakkumisest. Seega järjestikustel tundidel pole haruldane, kui elektrihinna tõusud või langused on kümnekordsed. Kuna järgneva päeva hinnad fikseeritakse päev varem on meil alati eelseisvast ülevaade. Seega kui hind on börsil kõrge, kasutad automaatselt akupanka ja kui hind on madal, siis laed akupanka.  Elektriturgu vaadeles näed kindlat seaduspärasust. Öötundidel on elektrihind ja võrgutasud madalamad võrreldes päevase ajaga. Enamasti talveperioodil või päevadel,  kui päikest pole siis toimub enamus laadimist öisel perioodil, kui on odavam elektrihind ja ka võrgutasu.
Tark juhtimine kaitseb ka sinu rahakotti, kui börsihind on negatiivne. Automaatselt piiratakse päikesepargi tööd nii, et võrkumüük oleks 0.

Targa Juhtimise tööpõhimõte

Antud graafikal näitab targa juhtimise tööpõhimõtet, kus punktiirjoon on börsihind, sinised tulbad on aku laadimine ja rohelised aku kasutamine.

Võta ühendust meiega